Z Vlčího máku sportovní tílko

Asi vás napadá otázka jak z Vlčího máku může vzniknout sportovní tílko? úplně jednoduše. To se takhle vydáte na procházku do přírody, potkáte na louce rozkvetlé červené máky, oči se vám rozzáří a srdce povyskočí. Jsou to úžasné květiny! Asi nikdo je na louce nepřehlédne.

Chtěla jsem si jejich energii přinést domů. Napadlo mě utrhnout pár květů a dát si je doma do vázy. To by byla krása! Ale? Hned by zvadly. To ne. Druhá možnost byla udělat fotky. Lepší, ale fotky necháte uložené v telefonu a moc z nich nemáte. Poslední “skvělý“ nápad byl navrhnout si vzor na látku a ušít si sportovní tílko na moje procházky.

Hned jsem udělala pár fotek:

Když bylo po večeři, nakreslila jsem si dvě stránky s jednoduchými obrázky máku, které jsem hned druhý den nascanovala do počítače.

Mohla jsem se dát do práce! Udělala jsem několik grafických úprav a už vznikaly první nápady. Bylo vhodné vybrat tu správnou paletu barev. Chtěla jsem přeci mít “makovou“ energii, aby mi to na procházkách šlapalo. A tak jsem vybrala jako základ červenorůžovou, jako další doplňující barvy růžovou a bílou.

Barevná paleta:

Hotový vzor jsem nahrála na můj profil u Spoonflower, kde jsem vybrala úplet a nechala vytisknout.

Uběhly dva týdny, netrpělivě jsem očekávala balíček s novou látkou. Denně jsem kontrolovala schránku.

Graficky zpracovaný vzor:

Jako model jsem použila své pohodlné tílko na cvičení. Vytvořila jsem si papírový střih, nastříhala látku a mohla začít šít.

Šila jsem na mém overlocku celé dopoledne. S výsledkem jsem byla velice spokojená! Tílko bezvadně sedělo, hned jsem ho večer vyzkoušela na cvičení. V následujících fotkách se můžete podívat i vy:

'''Jsem žena, která si ráda tvoří barvami. Šijí si své vlastní oblečení a kreslím intuitivní obrázky, na které se můžete podívat tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.