Barevný kousek látky – šaty pro princeznu

Bylo jedno slunečné odpoledne, moje dvě malé děti si hrály a tak jsem měla čas na sebe. Malovala jsem si na terase. Zkoušela jsem barevné kombinace barev Pebeo, které jsem si objednala přes internet. V tom zazvonil zvonek, nechtělo se mi nechávat děty samotné, ale řekla jsem si. Bude to jenom chvilinka.

Když jsem se vrátila, našla jsem moji princeznu sedět u štětců. Měla kolem sebe rozlitou vodu, barvy jak na podlaze tak na sobě. Napočítala jsem do pěti, abych udržela svoji zlost a myšlenky na uklízení. Bylo kouzelné pozorovat ji jak si hraje se štětcem. Namalovala si barevné kaňky na malý kousek bílé látky. Byla tak nadšená, že se jí to povedlo. Řekla jsem si, že jí ho hned vystavím v pokojíčku.

Po každé, když jsem procházela kolem, obrázek se hlásil o pozornost. Napadlo mě; co takhle udělat šaty!
Společně s Elenkou jsme nakreslily návrh a vybraly látky. Na zadní horní díl jsme našly staré rifle a na spodní část šatů jsme vybraly lněnou splývavou látku ze starých kalhot.

Nastříhala jsem všechny díly hned druhý den.

Další den jsem jen a jen šila. Když jsem měla hotovo, poprosila jsem Elenku, aby si šaty vyzkoušela. Oči jí jenom zářily, když se na sebe dívala do zrcadla. Zdálo se nám, že šatům ještě něco chybí a tak jsme vybraly žlutou stužku; kterou jsme ještě doplnily, v přední části, malou květinovou ozdobou z rifloviny. Měli jsme hotovo!


Ráno jsme se pripavovali do školy a do práce, určitě uhodnete, co si moje dcera vybrala ze šatníku. Samozřejmě, nové šaty. Hrdě si ráno vykračovala po ulici jako malá princezna.

Až jednou najdete nějaký výtvor vašich dětí, nevyhazujte ho. Nikdy nevíte, na co se vám v budoucnu bude hodit!

'''Jsem žena, která si ráda tvoří barvami. Šijí si své vlastní oblečení a kreslím intuitivní obrázky, na které se můžete podívat tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.